Menu
ZŠ a MŠBenešov nad Černou

Výstava orchidejí, exotických rostlin a živočichů

Výstava orchidejí, exotických rostlin a živočichů 1

Dne 28.2.2024 navštívili žáci 5. třídy Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích. Shlédli Výstavu orchidejí, exotických rostlin a živočichů, která poskytla k vidění stovky kvetoucích orchidejí, masožravých rostlin nebo ukázky drobných obratlovců či sbírky atraktivních motýlů a brouků.

Žáci získali mnoho nových informací z oblasti přírodovědy, geologie, archeologie, které jim nabídla stálá expozice v Jihočeském muzeu. Přírodovědná expozice představuje vegetační, klimatické a geologické poměry jižních Čech, geologická expozice poskytuje základy mineralogického systému jižních Čech, archeologická expozice je koncipována jako procházka nejstaršími dějinami jižních Čech. Všechny expozice doplňují interaktivní edukační pomůcky, aktivity a pracovní listy, které děti se zájmem realizovaly.

Fotogalerie zde.

Datum vložení: 4. 3. 2024 8:37
Datum poslední aktualizace: 5. 3. 2024 9:06
Autor: Zuzana Krátka

Svátek

Svátek má Marek

Zítra má svátek Oto

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Světový den duševního vlastnictví
  • Mezinárodní den vzpomínky na Černobyl

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.

Pranostika na akt. den

Po teplém Marku se často ochlazuje.

Aktuální počasí

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024
slabý déšť 10 °C 0 °C
pátek 26. 4. slabý déšť 13/4 °C
sobota 27. 4. jasno 17/4 °C
neděle 28. 4. oblačno 20/6 °C

Mohlo by Vás zajímat


nahoru